Pokud plánujete let z ostravského letiště, zajistěte si včas parkování

Máte strach z létání nebo se na něj vždy těšíte? Někteří létají na dovolenou, jiní za prací nebo třeba za příbuznými na návštěvu. Ať už je cíl vaší cesty jakýkoliv, možná k vašemu letu využijete mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Jedná se o třetí největší tuzemské letiště a známé je zejména tím, že se zde už od roku 2003 pravidelně koná letecká přehlídka Dny NATO v Ostravě. Každý rok toto letiště využije více než 100 tisíc lidí a pokud ho plánujete využít také, měli byste mít zajištěnou dopravu na letiště.

Jedete vlastním vozem? Zarezervujte si výhodné parkování

Pokud patříte k těm, kteří neradi využívají taxi a nechtějí ohledně dopravy obtěžovat své známé, pravděpodobně pojedete vlastním vozem. Má to mnoho výhod, ale je třeba si zajistit parkování u letiště Ostrava. Samotné letiště sice parkování nabízí, ale je velmi obsazené a drahé. Oblíbenou volbou je využívat přilehlá parkoviště, která se nachází v bezprostřední blízkosti letiště. Pokud si představíte otevřenou plochu, budete mile překvapeni. Jedná se o oplocená letiště, která jsou hlídaná a váš vůz v nich bude jako v trezoru.

Pro rezervaci místa využijte Parklot. Ještě jste o něm neslyšeli? Jedná se o online parkovací systém, se kterým si během okamžiku místo zarezervujete. Jako první navštivte web parklot.cz a vyplňte zde formulář. Stačí si vybrat potřebné letiště a následně zvolit datum a čas odjezdu a příjezdu. Poté potvrdíte hledání a zobrazí se vám volná parkovací místa. Z míst si vyberete a následně si ho zarezervujete. Když se v den D na parkoviště dopravíte, zanecháte zde svůj vůz a vyzvedne vás zde autobus, který vás dopraví až přímo na letiště. Tento systém si zajisté zamilujete natolik, že ho budete používat pravidelně, nemusíte ho používat jen v případě letiště v Ostravě, ale i u dalších mezinárodních letišť v tuzemsku i v Evropě. Je to snadné a zvládne to naprosto kdokoliv.