Je pracovat v metropoli výhoda?

Bydlíte na vesnici a přemýšlíte nad tím, zda bydlet a pracovat v metropoli je či není terno? Jak město, tak i vesnice mají svá pro i proti, záleží jen na vás, co upřednostňujete. Největší českou metropolí je samozřejmě Praha.

Praha – město měst

Praha je nejen hlavní, ale také největší město našeho území, které má za sebou širokou historii. Svým návštěvníkům nabízí celou řadu zajímavých, historických památek, kulturního i společenského vyžití a samozřejmě i kvalitní ubytování a restaurační služby. To vše jsou oblasti, v nichž se uplatní velké množství různých druhů povolání. Nabídka práce Praha je opravdu široká. Kromě toho je Praha také centrem celé řady průmyslových závodů, školských a zdravotnických zařízení, vzdělávacích institucí, úřadů či dopravních podniků. Tady všude také najde uplatnění velké množství pracovní síly. Konkrétní pracovní nabídky naleznete na pracovních portálech, mezi něž patří i hitprace.

Na tomto portálu však naleznete nejen pracovní nabídky pro Prahu, ale pro celou řadu dalších regionů. Nabídky lze hledat jak podle regionů, tak i podle oborů lidské činnosti. Portál nabízí i možnost zasílání aktuálních nabídek dle vašeho zájmu. Postačí pouze jednoduchá registrace a aktuální nabídky vám budou zasílány na vámi uvedený e-mail.

Plzeň – nejen město piva

Pokud nechcete pracovat v Praze, a přesto byste rádi v nějaké metropoli, může to být třeba Plzeň. Toto statutární město je centrem západních Čech a zároveň metropolí Plzeňského kraje. Nabídka práce Plzeň je také dosti široká. Město se proslavilo nejen výrobou piva, ale také v oblasti průmyslu strojírenského. Oba tyto obory nabízejí řadu pracovních míst.

  • Proč právě Plzeň?

Kromě kulturního vyžití nabízí toto město i celou řadu dalších bonusů. Patří mezi ně blízkost přírody. Poku totiž kousek popojedete, rázem se ocitnete na Šumavě či v Krušných horách. Obě místa nabízejí celou řadu rekreačních středisek pro letní i zimní sporty. Na své si přijdou i rybáři, neboť Plzeň a její okolí nabízí celou řadu rybníků.