Zajímáte se o bongy?

Bongy se vyrábějí v různých tvarech a velikostech. Některé jsou velmi jednoduché, jen s miskou a komorou. Jiné jsou barevná umělecká díla. Nakonec ale všechny bongy (bongy akrylové, bongy plastové, skleněné bongy, prémiové skleněné bongy) dělají v podstatě to samé: filtrují a ochlazují kouř, který vychází z hořící marihuany.

Bongy jsou obvykle vybaveny malou miskou, do které se ukládá sušená tráva. Když trávu zapálíte, začne hořet. Mezitím, jak vdechujete, voda na dně bonga bublá (nebo perkoluje, chcete-li být odborníci). Kouř stoupá vzhůru skrz vodu, a pak komorou, než se dostane do úst a plic. Bongy jsou v podstatě způsob, jak dostat do plic více kouře a zároveň tento kouř vdechovat příjemněji. Kurackyraj.cz mají ve své nabídce rovněž příslušenství pro bongy.

Dáváte přednost doutníkům?

Pak kromě doutníků, pouzdra na doutníky nebo etue, doutníkového ořezávače a vyštípávače budete potřebovat také humidor (humidory). Nabídka v eshopu kurackyraj.cz je opravdu velmi široká: stolni humidory, skříňové humidory, cestovní humidory, humidor set.

Co je to humidor?

Humidor je skladovací nádoba na doutníky, která je navržena tak, aby pomáhala udržovat relativní vlhkost vzduchu, což je pro doutníky velmi důležité. Proč? Protože tabákové listy se v doutnících přirozeně rozpínají a smršťují v závislosti na relativní vlhkosti okolního vzduchu. Když je doutník vystaven příliš suchému vzduchu, vysychá a ztrácí své aroma a chuť, což je u kouření doutníků nejdůležitější. A naopak, je-li doutník vystaven extrémně vysoké vlhkosti, může to vést k plísním, hnilobě, a dokonce k napadení hmyzem.