Také potřebujete upravit váš jídelníček?

Zdá se vám, že vaše postava již není to co bývala a přemýšlíte nad tím, jak se zbavit nějakého toho kila navíc? Základem je nejen pohyb, ale také vhodná strava. Pokud chcete zjistit, jak na tom opravdu s nadbytečnými kily jste, pomůže vám BMI kalkulačka.

Co přinese změna jídelníčku?

Pokud si správně sestavíte jídelníček, bude pro vás snazší zbavit se přebytečných kilogramů, ale vhodná strava přináší i celou řadu dalších výhod. Patří mezi ně změna postavy, do níž patří menší bříško a štíhlejší stehna. Vzhledem k tomu, že do zdravého jídelníčku rozhodně patří čerstvé ovoce a zelenina, bude tělo dostávat velké množství antioxidantů, které se v ovoci i zelenině nacházejí. Antioxidanty pomáhají zpomalovat procesy stárnutí. Změny se tak objeví na vzhledu pleti i vlasech. Díky tomu, že tělo nebude muset vynakládat energii na odbourávání nezdravých potravin, může ji směřovat jiným směrem, zmizí pocit únavy. Energii tak lze vložit do užitečnějších aktivit a činností. Pokud se budeme cítit dobře po fyzické stránce, projeví se to i na stránce psychické. Budeme mít lepší náladu, lépe odoláme stresu a snáze vyřešíme problémy, které se v běžném životě vyskytují. Kromě toho jsou zdravé recepty prevencí proti celé řadě zdravotních obtíží, mezi něž patří cukrovka, choroby srdce rakovina a další civilizační onemocnění.

Pomoc při sestavování vhodného jídelníčku

Základ zdravého jídelníčku tvoří pestrá strava a potraviny kaloricky vyvážené. Obsah kalorií v jednotlivých potravin pomáhají určit kalorické tabulky. Tento šikovný pomocník obsahuje seznam běžně používaných potravin s důležitými údaji, mezi něž patří nejen energetická hodnota, ale také obsah vitamínů, minerálů, bílkovin a tuků.

Pokud si nejste jisti tím, jak by měl vypadat jídelníček ideální právě pro vás, zaregistrujte se na portálu pestryjidelnicek.cz a po zadání potřebných údajů vám bude jídelníček zaslán na vaši e-mailovou adresu.