Proteinové jednohubky, které vám pomohou s doplněním bílkovin

Každý, kdo se aktivně věnuje fitness a zároveň si všímá všech potřeb těla dobře ví, že bez adekvátního přístupu k bílkovinám je všechna snaha naprosto zbytečná. Bílkoviny jsou totiž makroživinou, která ovlivňuje všechny sféry našeho života.

Pokud si přejeme posílit svalovou hmotu, tak bez bílkovin jednoduše nemáme žádnou stavební hmotu, ze které bychom mohli čerpat. Vedle toho, pokud naopak chceme regulovat tukové zásoby, tak je absence bílkovin klíčovým problémem při zdravém spalování a trávení. Ne vždy je ale možnost si udělat plnohodnotné jídlo.

Proteinová tyčinka vždy po ruce

Proteinové tyčinky se začaly víceméně jako první suplementy množit po světě fitness. Jsou totiž výbornou možností, jak načerpat nejen bílkoviny, ale i celou řadu dalších podstatných živin do našeho těla.

Přitom mají proteinové tyčinky tu zásadní výhodu, že se vejdou do kapsy a snězené je tak máme za pár minut. Pokud tedy například patříte k ranním ptáčatům a rádi si dáte do těla před prací či školou, po cestě z fitness jednoduše tyčinku stíháte sníst.

Oblíbené proteinové palačinky

Asi většina z nás se shodne na tom, že pro české dítě palačinky patří mezi největší dobroty. Většina si to přitom odnesla i do dospělosti, a proto mají i v pokročilém věku palačinky stále rádi. Jsou ale zároveň i kalorickou bombou se spoustou nezdravých látek. Pomoci v tomto ohledu mohou proteinové palačinky. Dodávané jsou ve formě práškové směsi, která je již většinou odvážená na porci. Díky tomu tak je i samotná příprava velice rychlá a jednoduchá.

Standardní proteinové nápoje

Většinou je ale opravdu tou nejlepší možností sáhnout po standardním proteinovém nápoji. Proteinové nápoje najdete v celé řadě provedení od složení proteinů, přes další činné i pasivní látky, až po různé příchutě. Svět je tak opravdu velice rozmanitý. Stejně tak je potřeba mimo svojí chuti i rozlišovat kdy protein berete. Například syrovátkový protein přes den má mnohem větší smysl nežli mléčný protein, který je více vhodný na odpočinek v noci. Samotnému výběru proteinů bychom ale mohli věnovat doslova samostatný článek.