Proč se vydat na dovolenou do Dalmácie?

Dalmácie je místo, které je pokládáno za nádhernou oblast náležející k východnímu Jadranu. Svým příznivcům nabízí harmonii přírody i výtvorů, kterým daly vzniknout lidské ruce.

Nádherná příroda

Příroda této oblasti nadělila členité pobřeží, které ukrývá celou řadu nádherných zátok a zákoutí, nádherné pláže s drobnými oblázky a pískem. Spatřit zde můžete i nádherné siluety celé řady malých i větších ostrovů, které k této oblasti přináležejí. Přímo z pobřeží vyrůstá hradba hor, která se tyčí nad turistickými letovisky, která nabízejí ubytování chorvatsko. Velký výběr nejen hotelů naleznete na stránkách ubytovanivchorvatsku.

Na své si přijdou i milovníci uměleckých památek, které nabízí celá řada měst i městeček. V Trogiru a Splitu naleznete památky, které jsou součástí kulturního dědictví UNESCO.

Rozmanitá letoviska

Celá řada letovisek má starobylou tradici rekreačních oblastí. Nemají tak velkou kapacitu a nenaleznete zde žádné velké turistické aglomerace nabízející velké hotelové komplexy. Odměnou vám však budou nádherné pláže, jež nabízejí kombinaci hrubého písku a drobných oblázků. Některé jsou i kilometry dlouhé a příjemný stín jim nabízejí borové lesíky, které se táhnou podél pobřeží. Většina zdejších letovisek se stala součástí místních vesnic a městeček. Využít tak můžete rodinné hotely či apartmány chorvatsko. Můžete si tak užívat místní velmi výrazný kolorit a poznávat zdejší tradice a zvyky.

Možnosti výletů

Pokud patříte mezi ty, kdo během dovolené rádi cestují, zdejší nabídka zajímavých mís a oblastí je velmi rozmanitá. Nejčastějším cílem bývá Šibenik, který nabízí proslulé vodopády Krky. Jízdu na kanoích, dřevěných vorech či raftech si můžete vychutnat na horské řece Cetině poblíž Trilje. Pokud se chcete vydat na výlet po moři, můžete využít nabídku pravidelné lodní linky a vypravit se do některého ze zákoutí ostrovů Brač či Šolta.