Proč se stát pendlerem pracujícím v Polsku?

Přeshraniční pracovníci, také známí pod názvem pendleři, jsou lidé, kteří pracují v zahraničí, v zemích EU, nejčastěji v sousedních státech, ale na víkendy nebo jiné volné dny (alespoň jednou týdně) jezdí domů. Ačkoli jsou zaměstnáni v jiném státě EU, trvalé bydliště mají v tom rodném.

Pendleři často pochází z příhraničních měst, kdy je cesta do zahraničí krátká a snadná. Mezi nejznámější pendlerské země u nás patří Německo, ovšem v posledních letech je také velmi vyhledávané Polsko. Krakow, Varšava nebo Wroclaw nabízejí mnoho pracovních příležitostí i pro uchazeče, kteří se v jiných zemích, včetně Česka, neuchytili.

Najděte si práci v Polsku s ubytováním

Praca Wrocław patří po Varšavě k častým vyhledávaným termínům. Pracovní web hitpraca.pl, který má o svou českou podobu, zpřístupňuje polské pracovní nabídky i českým uchazečům o zaměstnání. Jednoduchý filtr umožní prohlížet si jen takové nabídky práce, které vás opravdu zajímají. Novější pracovní inzeráty si můžete nechat zasílat na váš e-mail.

Polsko nabízí také mnoho benefitů, na které mohou Čechy nalákat, ovšem tím největším jsou nízké požadavky s porovnání se západními zeměmi. Úroveň vzdělání nebo praxe je na mnoho pozic nepodstatná, polští zaměstnavatelé nemají problém si zaměstnance vyškolit a vše je zaučit. Pokud umíte polsky, anglicky nebo německy, může být pro vás praca v Polsku skvělou příležitostí, jak rozjet slibnou kariéru.

Pokud uvažujete nad prací v Polsku, vyfiltrujte si kritéria, kterou jsou pro vás pří hledání práce prioritní. Zda je práce s ubytováním, jaké má směny, vzdálenost od většího města apod.

Životopis přeložte do polštiny

Jelikož reagujete na polské pracovní nabídky, je vhodné odesílat životopis přeložený do polštiny, nebo alespoň do angličtiny nebo němčiny.