Podnikání offshore

Pojem offsshore je odvozen od způsobu podnikání, resp. odvádění daní ve třetí (proto offshore) zemi. Mnozí podnikatelé se snaží optimalizovat svou daňovou povinnost. Zejména ve vyspělých západních zemích Evropy jsou daně natolik vysoké, že sice posilují státní rozpočet, ovšem zároveň brzdí další investování velkých společností. Proto zahraniční podnikatelé hledají cesty, jak na daních ušetřit, což jim umožňuje právě založení offshore společnosti. V podstatě se jedná o podnikání jako každé jiné, jen s tím rozdílem, že podnikatel čili investor podniká ve své domovské zemi, ale daně odvádí ve třetí zemi, pro které se všeobecně vžilo pojmenování daňový ráj.

Jak offshore společnost založit?

Pro běžného podnikatele je založení offshore společnosti téměř nemožné. Musí využít služeb společnosti, která se na tuto činnost specializuje. Potřebnými předpoklady disponuje společnost Winston Wolfe & Co, která má sídlo v Dubaji. Jedná se o registračního agenta licencovaného vládou Spojených arabských emirátů. Její profesionální odborníci mají nejen zkušenosti a znalosti potřebné pro zakládání a fungování offshore společností, ale také síť kontaktů ve vládních, nevládních a bankovních kruzích. Tyto konexe jim umožňují nalézat a navrhovat podnikatelům optimální daňovou úlevu a založit offshore společnost.

Jaké plynou z offshore podnikání výhody?

Užitek mají nejen zahraniční investoři, ale i třetí země. Zahraničním podnikatelům přináší toto podnikání nejen daňovou optimalizaci, ale také ochranu jejich majetku a anonymitu jejich vlastnictví. Třetí země mají z tohoto způsobu podnikání užitek v podobě zlepšení svých ekonomik a růstu životní úrovně obyvatelstva.

Nejznámější daňové ráje

Ještě nedávno to byly pouze některé ostrovy v Karibiku, Seychely v Indickém oceánu, Hong Kong a některé další země. V posledních letech získává stále na větší popularitě Delaware, což je jeden ze států USA. Leží na severovýchodě Spojených států a jeho hlavní město Dover si zahraniční investory získává svou liberální obchodně-právní legislativou. Tím láká cizí firmy, pro které je tato zóna volného obchodu přitažlivá nejen z hlediska daňové optimalizace, ale také kvůli posílení prestiže v obchodních vztazích.