Novinky ve světě Škoda Auto: Elektromobily i nové modely zaujmou

Značka Škoda rozhodně neusíná na vavřínech a stále přichází s novinkami, které na sebe strhávají pozornost. Momentálně slaví úspěch s výrobou motorů řady EA211, kterých vyrobila už 2,5 milionu. Představila také značku iV pro elektromobilitu a nejnovější modely Superbu či Scaly. Více o těchto novinkách v článku.

Nové modely zaujmou designem i výbavou

Automobilka v květnu představila svou vůbec první řadu elektrifikovaných sériových mobilů CITIGOe iV a SUPERB iV. Zatímco Škoda CITIGOe iV má čistě elektrický pohon, SUPERB iV je hybridní. Jedná se tak o první elektrifikované modely, které budou tvořit cestu dalším.

Společně s těmito vozy byla představena také nová verze vozu ŠKODA SUPERB SCOUT. Tento model představuje spojení elegantního a reprezentativního vozu, který má zároveň vlastnosti offroadového automobilu. Pohon na všechna 4 kola je samozřejmou výbavou a na výběr je z několika barevných variant včetně těch méně využívaných (například oranžová Tangerine).

Milovníky aut určitě zaujme i nová Škoda SCALA. Ta je novátorská svým designem, který se od ostatních modelů této značky více odlišuje. Designéři si v tomto případě dali záležet na každém detailu – zaujmout mohou například chromované linky u oken, chromovaná kolečka u klimatizace nebo zlaté dekory. Model je vybaven nadstandartní výbavou.

Novinkou je i modernizovaná aplikace

Když se trošku odvrátíme od samotných automobilů, firma přichází i s jinými technologickými novinkami. Tou je například modernizovaná aplikace Škoda Connect, která je nyní k dispozici zdarma pro mobilní telefony se systémem iOS i Android a brzy bude kompatibilní i s chytrými hodinkami. Aplikace nabízí například informace o dopravě, o počasí, ale i aktuální zprávy a mnoho dalšího.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o nových modelech této značky, navštivte některého prodejce vozů Škoda a zeptejte se na cokoliv.