Míříte na dovolenou, kde se budete i potápět? Dejte prostor pojištění!

Zdánlivě není třeba, protože se nemůže nic stát. Ovšem chyba lávky, podcenění rizik může znamenat, že se za lékařské výlohy doslova nedoplatíte. Zvláště v exotických destinacích by mohl nastat určitý problém – a těm by se mělo předcházet, než je pak zcela zbytečně a velmi složitě řešit. A pokud snad plánujete ještě k tomu adrenalinové sporty, byl by skutečný nesmysl se nepojistit. Už jen proto, že riziko úrazů je vyšší než při běžných aktivitách, procházkách městem nebo slunění se na velké pláži.

Jednoduchá záležitost, zařídí se během pár minut

Že bude pojišťovna snad jednat neochotně nebo se finalizace dohody pořádně protáhne? Vůbec ne, protože pojištění potápěčů se může jednoduše vyřídit i po internetu – a to i kdybyste se potápěli do extrémních hloubek, jako jsou ty nad čtyřicet metrů. Samozřejmě to bude stát příplatek navíc, ale na druhou stranu, některé pojišťovny se o takovém návrhu vůbec nehodlají bavit a odmítnou vás už na začátku při neformálním dotazu. Kostarika, Kuba nebo Egypt jsou však destinace, do kterých jste se vždycky chtěli vydat, jde doslova o váš dětský sen. A nepojistit se při takové výpravě, to je přece zhola nemožné!

Potápění se je nádherný sport kdekoliv na světě

Středozemní moře, ale také exotičtější místa – to všechno nabídne potápěčům naše modrá planeta. Na cestách pak čeká i trochu adrenalinu, který k takovým sportům neodmyslitelně patří. Ale co když náhodou dojde k úrazu? Abyste nemuseli platit zbytečně statisíce za ošetření nebo třeba i složitou operaci, je tu připojištění na potápění do hloubky 40m. I kdybyste se potápěli jen jediný den a zbytek dovolené třeba strávili vlastně spíš jen neškodným opalováním na pláži, je pojistka rozhodně velmi důležitou – tak nějak pro všechny případy.