Kufr na nářadí je velkým pomocníkem každého řemeslníka

Každý řemeslník i domácí kutil ví, že se neobejde bez kvalitního nářadí. Aby bylo vždy po ruce, je potřeba jej mít přehledně uložené. Kromě klasických skříní je velkým pomocníkem i kufr na nářadí. Výběr je však široký, podle čeho tedy vybrat ten správný?

Jaká hlediska hrají roli při výběru vhodného kufru na nářadí?

Mezi nejdůležitější hlediska patří kvalita korpusu a druh materiálu, z něhož je kufr vyrobený. Vzhledem k tomu, že jej budete často přenášet, otevírat a zavírat, je potřeba aby byl co nejkvalitnější. Potřebám každého řemeslníka, které jsou vždy individuální, by mělo odpovídat i uspořádání vnitřního prostoru. Důležité je i madlo, díky kterému je kufr snadno přenositelný.

  • Druh materiálu

Pro výrobu vnějšího korpusu se nejčastěji používají plasty. Měly by být tvrdé, aby nepraskaly. Vzhledem k tomu, že velmi zatěžovanými částmi bývají spojky mezi víkem a spodní částí kufru, měly by být vyrobené z kovu.

Pro členění vnitřních částí se používají elastická poutka, kapsy nebo moduly, do kterých se nářadí ukládá. Profesionální řemeslníci zajisté uvítají i kapsu na dokumenty, do které si mohou ukládat faktury, dodací listy či stavební dokumentaci.

Aby nedošlo k poškození nářadí v důsledku utržení madla a následného pádu kufru, je potřeba vybírat provedení velmi kvalitní. Kromě toho by mělo madlo dobře padnout do ruky. Materiál by měl být dostatečně pevný, aby se po několika úchopech nepřetrhl.

Většina kufrů je, co se bezpečnosti týká, v základní variantě opatřena pouze jednoduchými západkami, které mají spíše zabránit vysypání nářadí. Vhodné je si pořídit dodatečnou bezpečnostní pojistku v podobě číselného kódu.

Na koho se obrátit?

Široký výběr nabízí e-shop ynaradi.cz. Naleznete zde jak boxy jedno, tak i několika patrové.

Tipy pro vás:

Pro běžného domácího kutila je ideální volbou kufr, kam se dá snadno uložit 40 kousků nářadí širokého spektra. Je vyrobený z plastu a velmi snadno se dá přenášet.

Pokud patříte mezi řemeslníky profesionální, uvítáte servisní skříňku s organizéry a čtyřmi zásobníky, jež lze vysouvat.