Kdy je vhodné použít akustickou pěnu a jaké má výhody?

Akustická pěna nedokáže odhlučnit místnost, má však jiné pozitivní vlastnosti. Princip akustické pěny spočívá tom, že zvukové absorbuje. Této možnosti využívají především hudební seskupení a nahrávací studia, ovšem také mnoho škol, zejména uměleckých, a restaurací se snaží zlepšit akustiku v místnostech. Tlumící materiál dokáže zamezit ozvěně a zlepšit akustiku v místnosti, což bývá problém právě v restauracích, kde se lidé překřikují.

Akustická pěna zmírňuje hlukové znečištění

Zvukové vlny, podobně jako světlo, mohou procházet malými otvory, stěnami a stropními otvory. V důsledku toho mohou být místa, jako jsou kostely, tělocvičny, restaurace, domácí kina, výrobní haly, kanceláře a posluchárny, skvělými zdroji hluku, pokud se zvukové vlny zevnitř nemění nebo neabsorbují.

Naštěstí akustická pěna může pomoci snížit nebo změnit hluk, protože akustická pěna je porézní a může snadno absorbovat hluk. Řízením dozvuku vytvářeného zvuky pomáhá akustická pěna udržovat zvukové vlny zvládnutelné a snižuje hluk.

Akustická pěna zlepšuje kvalitu zvuku

Kromě pohlcování zvuků pomáhají akustické pěnové panely také zlepšit kvalitu zvuku v místnosti. V závislosti na aplikaci se akustická pěna obvykle dodává v řezaných dlaždicích s různými profily. Na webu alfacoustic.cz objevíte všechny tři základní. Tyto jedinečné profily umožňují akustickým pěnovým panelům pracovat s vysokými i středními frekvencemi současně.

Pro zlepšení kvality zvuku v místnosti odborníci nainstalují akustickou pěnu do rohů nebo strategických oblastí, kde jsou vyžadovány optimální zvukové mixy. Akustická pěna bude fungovat jako basová past, která pomůže snížit zvukové ozvěny a efekt hlasitého hluku ve velké hale nebo malé místnosti.

Akustické pěnové panely plní svou funkci snižování amplitudy zvukových vln tím, že je rozptylují jako teplo. To vysvětluje, proč potřebujete dobré vzduchové mezery mezi stěnami a panely, aby akustická pěna rozptýlila zvukovou energii a přeměnila ji na teplo.