K čemu slouží planetové a šnekové převodovky?

Planetové a šnekové převodovky mají celou řadu zajímavých využití. Jestliže i vy chcete vědět, k čemu se používají, přečtěte si tento článek. V něm vám to řekneme.

Motor, převodovka. To jsou dvě nerozlučné částice, které najdete nejen v moderních automobilech a strojích. Kde se ale používají a jaké typy převodovek jsou vlastně k dispozici?

Jako šnek

Šnekové převodovky Bühler patří mezi to nejlepší, co můžete aktuálně pořídit. A to se ostatně odráží i na nabídce strojů, které služeb šnekové převodovky Bühler využívají. Jde například o stavební stroje, silniční válce, jeřáby nebo kombajny. Důvod, proč jsou tyto převodovky tak rozšířené, je přitom velice jednoduchý. Umí totiž něco, co jiné převodovky dost dobře nezvládnou.

Šnekové převodovky Bühler totiž mají dostatečný náklon k tomu, aby se mohly užívat například ve výše zmíněných jeřábech nebo silničních válcích. Dobře posloužit ale mohou například jako buben navijáku nebo pohon otočné části stroje. Pomůžou zkrátka tam, kde je potřeba využít jejich schopnosti dostatečného náklonu a přizpůsobení.

Planetové převodovky

Na trhu ovšem naleznete ještě další typ převodovek – planetové převodovky Bühler. Ty fungují v podstatě na podobném principu jako ty šnekové, liší se ale především v tom, že jsou schopné pracovat i v relativně stísněném prostoru. Možná to může znít neuvěřitelně, ale planetové převodovky Bühler jsou ve skutečnosti velice malé. I tak se ovšem využívají v mnohem větších strojích, kde plní podobnou funkci jako ty šnekové.

Dobře poslouží například k optimalizaci hydraulického okruhu stroje. A to bez toho, aniž by stroj ztratil jakýkoliv výkon v závislosti na malou velikost planetové převodovky. Tyto převodovky jsou nejen součástí strojů, ale dají se koupit také separátně. Jestliže tedy budete potřebovat vyměnit převodovku právě ve vašem stroji, pak není nic lehčího, než zamířit na eshop Schmachtl.cz. Prohlédněte si zdejší nabídku a vyberte si ten nejlepší produkt, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám.