Jste firma? Přečtěte si změny v ročním hlášení odpadů a současně tipy, jak neplýtvat

Každá firma, kde pracuje spoustu lidí, vyprodukuje ročně značné množství odpadu. Podle zaměření firem se také bude odlišovat. U někoho to znamená odpadní papír, u jiného špinavá voda, ale leckdy se jedná i o toxické látky.

S těmi je potom potřeba zacházet zcela odlišně, např. speciální manipulace a likvidace – ecoservis.eu. Co se týče právě likvidace, je nezbytné o tom vést záznam. I z toho hlediska se vám vyplatí neplýtvat. Čím méně odpadu budete mít, tím více ušetřených peněz. Můžete je výhodně investovat do rozvoje vaší firmy. Rovněž se stáváte prospěšnějšími vůči životnímu prostředí, což má také blahodárný přínos pro celou společnost.

A jak dojít k tomu, abyste skutečně ušetřili?

Nakupujte odolnější materiály, které vydrží delší dobu. Snižte množství nejrůznějších obalů, provádějte recyklaci v průběhu výrobního procesu a snažte se také uspořit za vodu a energie. Pokud možno, netiskněte příliš mnoho papírů. Když to lze, odesílejte vaše požadavky na zaměstnance vnitřní poštou a tiskněte jen skutečně důležité dokumenty, jenž vyžadují úschovu (pracovní smlouvy, audity, standardy, atd.)

Mějte chytrou obchodní strategii

Díky správně nastaveným postupům se můžete těšit z toho, že mimo úspor, máte také jednu z nejlepších společností týkající se bezpečí zaměstnanců. Zlepšete tvář celé vaší společnosti. Image je jednou podstatnou součástí profesního růstu.

Ať chcete nebo ne, odpad je také regulován zákony. A právě nyní došlo ke změnám, které vám představíme – roční hlášení za odpady 2021.

Pokud se i s vaší firmou řadíte mezi spolehlivé občany, pak vám jistě neunikne ani novela o odpadech. Podstatou je, že došlo ke změně limitu nebezpečného odpadu a termín pro podání ročního hlášení za odpady pro minulý rok, tj. nejpozději do 28. února 2022.