Jak vytrvat v úsilí o zdravý životní styl a zhubnutí?

Léto pomalu a jistě klepe na dveře a vaše předsevzetí o změnách v životním stylu vzalo dávno za své. Jíte stejně, pohyb žádný a postava v lepším případě nedoznala žádných změn, v horším případě přibylo ještě nějaké to kilo navíc. Na změnu není nikdy pozdě, takže nezoufejte a zkuste začít znovu. A hlavně jinak. U změny životního stylu a snahy o zhubnutí totiž musíte změnit předně myšlení!

Novoroční předsevzetí většina nedodrží

Dali jste si novoroční předsevzetí a už po několika týdnech jste vzdali snahu o zdravý jídelníček a cvičení pověsili lidově řečeno na hřebík už v únoru? Vůbec nezoufejte, podle různých průzkumů již v první únorový týden nevydrží čtyři pětiny daných předsevzetí a do prosince vydrží pouhých 8 %. Častým nešvarem je nastavení nereálných požadavků na sebe sama, která vezmou za své po prvních neúspěších. Při stanovování cílů proto buďte reální. Nový životní styl vám musí vyhovovat. Těžko se totiž budete nutit do něčeho, co se vám bytostně nelíbí nebo co vám nevyhovuje. Takovou výdrž nemá nikdo.

Vlastní cvičební program

Proto si při stanovování cílů nechte odborně poradit, abyste se netrápili a hlavně neztratili motivaci hned v začátku. V posilovně v Praze vám nastaví optimální a vyvážený cvičební program a pomohou s nastavením správného jídelníčku, který bude šitý na míru jen vám. O to více bude reálnější, že svého cíle dosáhnete a stanete se jedním ze zmiňovaných 8 %, kteří své předsevzetí korunují úspěchem.

Nebojte se odměnit!

Pomalu a jistě přicházejí první úspěchy. Okolí si začíná všímat, že vypadáte lépe, štíhleji a hlavně spokojeněji. Nebojte se svůj úspěch oslavit a odměnit se. Není tím myšlená party se spoustou alkoholu nebo dobrot, ani celý čokoládový dort, ale odměňte se masáží, wellness pobytem nebo navštivte v Praze solárium. Oslavu změny svého zevnějšku můžete dovršit nákupem nového, o číslo menšího oblečení, v kterém budete vypadat skvěle a o to lépe se budete cítit. Odměna vás tak bude motivovat k dalším výkonům a snaze o ještě zdravější život!