Jak se připravit na prezentaci

Chystáte prezentaci nového výrobku či projektu, který je pro vaši společnost důležitý? Že je důležité se na takovou prezentaci důkladně představit, jistě víte. Ovšem mnoho prezentujících lidí často opomíjí maličkosti, které mohou celý dojem z prezentace vylepšit. Ať už se týkají hmotných věcí prezentace nebo samotného projevu prezentujícího. Každá maličkost může ovlivnit podvědomé vnímání posluchačů.

Příprava před prezentací

Text máte jistě naučený nazpaměť i pozpátku, ale není od věci mít své poznámky při ruce. Než sáhnete po nějakém bloku z papírnictví, zamyslete se, jak bude na ostatní takový blok působit. Neprofesionálně. Tisk trhacích bloků s logem vaší společnosti není zdlouhavá záležitost a na vás to vrhne zcela jiné světlo. Blok může být také vhodným dárkem pro posluchače. Je potěší a vy máte postaráno o malou reklamu. Různé tiskoviny a poznámky mějte v prezentačních deskách. Tisk prezentačních desek je také skvělou investicí.

Příprava výrobku

Pokud představujete konkrétní výrobek a pokud je to možné, mějte s sebou vzorek na ukázku. Výrobek opatřete vhodnou etiketou. Tisk etiket objednejte ve větším množství a etikety nebo samolepky rozdejte mezi posluchače. Pokud představujete něco malého, rozdejte také vzorek výrobku, který je již etiketou opatřený. Na webových stránkách e-abctiskarna.cz veškerý tisk snadno objednáte a svých tiskovin se dočkáte během krátké chvíle.

Uvolněte se

Při samotném projevu se uvolněte a usmívejte. Neodvracejte pohled. Pokud to není nutné, neotáčejte se zády. Nezahlcujte je informacemi. Řekněte o čem budete mluvit, mluvte o tom a shrňte o čem jste mluvili. Dejte vždy prostor otázkám. Nebojte se slušně zavtipkovat, uvolní se atmosféra. Nestrkejte ruce do kapes ani s nimi přehnaně nemávejte.

Vzpomeňte si na své učitele ze školy. U některých přednesů žáci klimbají a u jiných zaujatě poslouchají. Nedopusťte, aby se vašim posluchačům chtělo klimbat.