Jak poznáte závažné onemocnění kvasinkami candida albicans?

Svědivý pocit, který se vrací, nepříjemný zápach z intimní oblasti, výtoky a možná také bolest v podbřišku? Objevují se u vás tyto příznaky se železnou pravidelností nebo se naopak objevili úplně poprvé? Ať už je to jakkoliv, je nutné začít řešit problémy, které se objevují. V drtivé většině případů poukazují, že se objevila nějaká nemoc a obvykle to bývá Kandidóza neboli také kvasinková infekce. O co jde a jak toto onemocnění poznat a léčit jej?

Infekce způsobená kvasinkami

Jak se infekce objeví? Obvyklou příčinou bývá přemnožení kvasinek Candida Albicans. Když se těchto kvasinek v těle objeví a šíří moc, vzniká ideální prostředí pro kvasinkovou infekci. Mění se v pochvě prostředí, které je přirozeně kyselé a objevuje se zánět pochvy nebo zevního pohlavního ústrojí u žen. I když tímto onemocněním trpí ve většině případů ženy, ani muži nejsou úplně z obliga. Také u nich se mohou objevit kvasinkové infekce penisu, které je nutno řešit. Na rozdíl od žen se však muži nepotýkají s příznaky, takže o své nemoci často nevědí.

Jak toto onemocnění poznáte?

Typickým příznakem pro kvasinkové infekce u žen bývá svědění pochvy. To se objevuje poměrně často, a když se k tomu přidává pálení, zarudnutí nebo celková bolest pochvy, je víc než jasné, že je nutné infekci léčit. V pořadí dalším příznakem bývá také občas výtok, který může mít různá zbarvení. Obvykle bývá bílý až žlutý, hrudkovitý a rozhodně nevoní příjemně.

Jedny z dalších projevů kvasinkové infekce mohou být problémy s trávicím a zažívacím systémem. Objevit se může bílý povlak na jazyku, zápach v ústech nebo kožní infekce. I když to může vypadat na nové zdravotní problémy, často to spolu souvisí, protože bakterie v těle napáchají paseku souvisle. Kvasinková infekce se musí léčit. Zvolíte-li samoléčbu doma, pak je jednou z možností sáhnout po zdravotních prostředcích značky GYNELLA®.