Jak máte zabezpečený majetek? Stále více lidí hlídá fotopast

V minulosti nemělo mnoho lidí žádné zabezpečení a tak byl hlavním bezpečnostním prvkem u domu maximálně hlídací pes. V současné době už jsou bezpečnostní prvky levné a snadno dostupné pro každého. Byla by škoda neinvestovat několik tisíc korun, abyste ochránili veškerý váš majetek a zajistili si pocit bezpečí. Mezi nejpopulárnější prvky ochrany patří fotopasti. Víte, jaké mají výhody?

Výhody fotopastí

Mnoho lidí si myslí, že nejlepší je kamera. Kamery však mají své mouchy, každý je vidí už z dálky, někoho to odradí a zloději si obvykle najdou jinou cestu, obvykle tam, kam kamera nevidí. Problémem kamer také je, že snímají v kuse. Když se zrovna nic nestane, zřejmě nebudete prohlížet záznam. Fotopasti jsou jiné, ty nejsou na očích, umístí se na strom, kde jsou neviditelné. Když někdo vkročí na váš pozemek, fotopast ho bude natáčet nebo fotit a on o tom nebude mít ani ponětí. Fotopasti nesnímají ve smyčce, ale naopak jen tehdy, když zaznamenají jakýkoliv tepelný pohyb, disponují totiž citlivým PIR čidlem.

Fungují dokonce i v naprosté tmě, protože mají neviditelný přísvit, který jim umožní fotit ve tmě, aniž by si toho vetřelec všiml. Fotopasti se nepřipojují do elektrické sítě, jsou na baterie, takže je můžete umístit i dále od domu, třeba na vaší zahradu. Pořízené snímky se ukládají na paměťovou kartu a vy si je následně můžete prohlížet na těle fotopasti nebo třeba v počítači. Mnoha lidem vyhovuje si prohlížet záběry zpětně. Pokud chcete vědět o každé hrozbě okamžitě, vyplatí se pořídit GSM fotopast, ta vám bude všechny snímky zasílat na telefon formou MMS nebo také na váš email. Budete tak mít dokonalý přehled o dění na všem pozemku a to i tehdy, když budete třeba v práci nebo na dovolené. Fotopasti si můžete plně nastavit, nastavíte si, kdy má být aktivní, jestli má jen fotit nebo také nahrávat videa, jak dlouhá mají být videa a mnoho dalšího. Získejte spolehlivého strážce svého majetku.