Hráškový krém je příjemná dobrota pro líná sobotní odpoledne

Ochutnávat stále něco nového, poznávat rozmanitosti světových kuchyní. Jasně, i v tom je skryté kouzlo moderní éry, inspiraci můžete hledat po celé planetě, stačí jen pár kliknutí myši a víte, co vaří a pečou i v těch nejzapadlejších regionech. Jinak řečeno, vůbec nic vám neunikne! Pokud máte rádi Itálii, Španělsko a obecně kuchyni spíše středomořskou a lehkou, určitě si rádi dáte pražmu. Ta je něčím jiným, než je losos nebo tuňák. A možná budete mile překvapeni, že jde o ještě trochu chutnější rybu, i když pochopitelně záleží na vkusu.

Dobroty s vůní Itálie vás jistě okouzlí

Když se řekne pražma, mnohým se vybaví jedinečná ryba, kterou už pozvolna objevují i české obchody. Můžete ji tedy zkusit také a vězte, že příprava je poměrně nenáročná. Příjemné zpestření tradičního grilování aneb příprava potrvá asi deset až patnáct minut, co více ještě chtít? Hladové krky nasytíte hned, stačí už pak jen otevřít lahev dobrého vína. Pražma má lehkou chuť a v kombinaci se šťávou z citronu, klasickými středomořskými bylinkami nebo česnekem vám určitě zalahodí. Nemáte ryby na prvním místě? Potom si připravte klasickou italskou polévku, kde hlavní roli hraje hrášek v manželství se slaninou.

Jistě, hráškový krém, kdo by jej neznal! S troškou smetany vynikne ještě lépe, se sušenou slaninou si na něm budou pochutnávat i ostřílení gurmáni. A nesmí chybět ani olivový olej, jenž je v tomto směru takovou tajnou ingrediencí, která vyladí pokrm až směrem k dokonalosti. Recepty, které jsou v Itálii jako doma, si oblíbíte určitě prakticky všechny – prim hraje nenáročnost jejich přípravy, ušetříte čas, a přesto si výborně pochutnáte, tady snad už není co dodávat. Snad jedno jediné, prémiový olivový olej od olivum.cz může vaši večeři nebo sváteční oběd doplnit v mnoha různých formách. Záleží, zda se vydáte do Itálie, Chorvatska nebo Španělska, který kraj Evropy se vám líbí nejvíce?