Dřevo vs. laminát: Jaká podlaha je pro vás tou pravou volbou?

Rekonstruujete byt? Plánujete si, jakou podlahu zvolíte o vašeho nového domova? I když se objevují stále nové podlahové krytiny, jedničkou na trhu zůstává podlaha dřevěná, a to z důvodů estetických i funkčních. Co když si však dřevěnou podlahu nemůžete dovolit? Dobrou volbou pro vás může být laminát.

Dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy se hodí do bytů, starších domů i novostaveb. Jedná se o klasiku, která díky svým vlastnostem nikdy nezklame. Dřevo totiž propůjčí domovu pocit tepla a zútulní jej, dokonce se skvěle hodí i do moderních interiérů. Snadno se také kombinuje s dalšími materiály, jako je kámen, sklo či kov. Vybírat si také můžete z nejrůznějších materiálů, úprav, odstínů, dekorů apod.

U dřevěných podlah, do kterých spadají také parketové podlahy, máte k dispozici řadu různých dřevěných vzorů i barev, také různé tloušťky apod. Přečtěte si více o možnostech, které při výběru dřevěné podlahy máte.

A co laminát?

Problémem u dřevěných podlah nebývá nedostatečný výběr, kvalita materiálu či malá odolnost, ale cena. Dřevěná podlahy jsou cenově o dost nákladnější než například podlahy laminátové, popřípadě vinylové. I laminát však za přijatelnou cenu nabízí pocit domáckosti a příjemného tepla. Na výběr navíc máte ze širokého spektra dekorů. Nebojte se zjistit více o různých typech této podlahové krytiny.

Laminátová podlaha je přitom vyrobená lepením více vrstev. Ve většině případů se jedná o imitaci dřeva, na výběr však máte i z jiných materiálů. Laminát je dnes oblíbenou volbou, jelikož se jedná o podlahovou krytinu poměrně elegantní, trendy, která splňuje mnoho požadavků týkající se podlahy. Nabízí totiž pohodlí, jsou funkční, mají všestranné použití, navíc jsou trvanlivé a cenově dobře dostupné. Stačí si jen vybrat ten vhodný dekor.