Dekorace z minerálů – kousek přírody u vás doma

Minerály vznikají v hlubinách naší země a někteří lidé věří v jejich pozitivní vliv a sílu, kterou si přinášejí právě z hlubin zemské kůry. Pořizují si tak šperky z minerálních kamenů nebo bytové dekorace, které zároveň představují i originální doplňky vhodné do každého interiéru.

Dekorace z minerálů jako originální a vkusný doplněk

Pokud si chcete do bytu nebo třeba kanceláře pořídit nějakou dekoraci vyrobenou z minerálů, zavítejte na e-shop magieprirody.cz. Těšit se zde můžete na stromečky štěstí, zvonkohry, ochranné figurky, geody či drúzy. Velmi oblíbené jsou také svícny nebo solné produkty.

  • Stromečky štěstí

Pro jejich výrobu se používají tromolované minerály, nejčastěji se jedná o křišťál, ametyst nebo růženín. Dále pak jsou to drátky, na kterých jsou tromolované minerály upevněné a to vše vytváří dekoraci ve tvaru stromu, umístěnou na kamenný podstavec. Každý stromeček je originál, neboť se vyrábějí ručně.

  • Solné dekorace

Pro jejich výrobu se používá himalájská sůl. Proč právě tento druh soli? Neboť má pozitivní vliv na naše zdraví. Pořídit si můžete solné lampy na svíčku nebo kousky soli jako dekorace na misku. Himalájská sůl vznikala po dlouhá staletí v oblastech Himalájí odpařováním mořské vody. Zachovaly se v ní minerály a prvky obsažené v mořské vodě. Svoji růžovou barvu má kvůli obsahu železa. Lampy vyrobené z himalájské soli pomáhají čistit vzduch a mají pozitivní vliv na naši dýchací soustavu, stejně jako solné jeskyně.

  • Zvonkohry

Vyrábějí se z různých materiálů, dokonce i z minerálů. Někteří lidé věří, že odhánějí zlé duchy, rozhodně však navozují příjemnou náladu a to svým příjemným cinkavým zvukem, který vydávají při jemném poryvu vzduchu. Velmi oblíbené jsou zvonkohry z minerálu achát. Ten nabízí nespočet nádherných barevných variant s dokonalým žíháním. Ochrannou moc mají zvonkohry, pro jejichž výrobu se používá křišťál – mocný a ochranný minerál.