Alu kola – jaké mají výhody a nevýhody?

Rozhodli jste se pro nový vhled vašich kol a vybíráte tedy, jaké pořídíte? Chcete takové kousky, kterými se bude vaše auto pyšnit, povýší na novou úroveň a každý se za ním s potěšením otočí. Kde taková kola najít? Přeci jen, nechcete, aby byla jen na okrasu, ale také případně vašemu automobilu pomohla či jej nějak vyzdvihla. Hliníková kola z vašeho auta neudělají super rychlý automobil ani mu nijak výrazně nepomohou zlepšit výkon či nesníží spotřebu. Jejich koupě však zvýší a zlepší vzhled automobilu, a i když to tak nevypadá, mohou maličko přispět k praktické stránce vozu.

Jaké výhody mají hliníková kola?

Všechno na světě má své výhody a nevýhody. Co je dobré pro jednoho, nemusí být dobrou věcí pro druhého. ALU kola nebo také hliníková kola vypadají na automobilech velmi dobře a umí zvýšit jejich vzhled a celkově pomoci prestiži či umí odlišit vozidlo od ostatních. Kromě toho je jejich hlavní výhodou nízká hmotnost, která je pro mnoho uživatelů také důležitým aspektem. Mohou mít pozitivní vliv na brzdění a akceleraci. Jako další výhodu můžeme vzít v potaz tuhost a pevnost, kterou disponují. Větší otvory přináší větší prostor pro prostupnost vzduchu a brzdy se lépe chladí.

Jaké nevýhody mají hliníková kola?

Větší otvory, které ALU kola mají, jsou během letních měsíců výhodou, ale v zimě to může způsobovat problém a to zejména s čištěním kol. Posypová sůl, nečistoty, bláto, hlína, kamínky a další věci budete muset odstraňovat častěji než u běžných kol. Právě tím, že tato kola vypadají moderně a mohou, alespoň na pohled, budit dojmem, že jde o drahý vůz, mohou být častějším terčem pro zloděje. Nevadí-li vám pravidelná údržba a automobil máte před zloději zabezpečený, oceníte především kvalitu kol, jejich vzhled a také možnost vybírat z široké nabídky jednotlivých designů.